Dnia 13.02.2024r. w grupie IV "Biedronki", w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 mama Martynki przeczytała książę pt.: "O dziku, który miał marzenie".

W miesiącu grudniu tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizowany został w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Kołobrzegu Rodzinny Konkurs na świąteczny stroik. Konkurs był przeznaczony dla dzieci 3-6 letnich oraz członków ich rodzin tj. rodziców, rodzeństwa.

Dnia 26.10.2023 r. grupa IV "Biedronki" i V "Montessorki" wybrały się do biblioteki dziecięcej. Pani Bibliotekarka przywitała dzieci piosenką o pajączku. Następnie przedszkolaki w skupieniu wysłuchały bajki pt. "Misie nie lubią się dzielić". Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczną, która przedstawiała bohatera książki.

Dnia 17.10.2023 r. w przedszkolu odbyło się spotkanie z autorką książek Panią Dorotą Schrammek. Celem warsztatów, w których udział wzięły dzieci 6-letnie, było promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci oraz współdziałanie w środowisku lokalnym.

W roku szkolnym 2022/2023 realizowaliśmy w grupie IV, III i V Międzynarodowy Program Promocji Zdrowia Psychicznego "Przyjaciele Zippiego". Jego głównym zadaniem jest kształtowanie i rozwijanie umiejętności psychospołecznych u dzieci. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, w naszym przedszkolu realizowane są różnego rodzaju działania. W ostatnim czasie dzieci miały okazję odwiedzić Bibliotekę Dziecięcą w Kołobrzegu, gdzie oglądały książki o różnej tematyce. Gościliśmy, również w przedszkolu Panią bibliotekarkę, która przeczytała bajkę p.t: "Szczęśliwy płaszczyk koziołka", wyświetlając ilustracje na dużym ekranie.

Głośne czytanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 nauczyciele z Przedszkola Miejskiego nr 3 im. Marii Montessori w Kołobrzegu, w dalszym ciągu zachęcają rodziców do głośnego czytania dzieciom w grupach.

Realizacja programu PRZYJACIELE ZIPPIEGO" w Przedszkolu Miejskim nr 3

Program promocji zdrowia psychicznego "Przyjaciele Zippiego" realizowany jest w roku szkolnym 2022/2023 w Przedszkolu Miejskim nr 3 im M. Montessori w grupie IV "Biedronki" z dziećmi 6-letnimi.

Tropiciele Przyrody

Plan zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym w ramach realizacji projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich pn.: "PRZEDSZKOLA DLA WSZYSTKICH - rozszerzenie oferty do edukacji przedszkolnej, w tym z uwzględnieniem dzieci ze specjalnymi potrzebami kształcenia (w tym z niepełnosprawnościami) na terenie Gminy Miasto Kołobrzeg".

Warsztaty literackie z autorką książek Panią Dorotą Schrammek

Dnia 24.11.22 r. odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty literackie z autorką książek Panią Dorotą Schrammek. Warsztaty skierowane były do dzieci 6-letnich. Spotkanie podzielone zostało na dwa bloki tematyczne: