Dnia 1 października Amelia i Wiktor reprezentowali nasze przedszkole w quizie wiedzy o bezpieczeństwie „Zawsze bezpieczni”. Quiz został zorganizowany przez Przedszkole Miejskie nr 7. Celem konkursu było: uwrażliwianie dzieci na możliwość pojawienia się zagrożeń w codziennym życiu; rozwijanie umiejętności przewidywania skutków swoich działań i innych osób; utrwalenie wiadomości i umiejętności dotyczących zasad bezpieczeństwa.

Uczestnicy musieli między innymi podać numery telefonu na policję, pogotowie czy straż pożarną, ułożyć puzzle i ocenić sytuację przedstawioną na obrazku. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat bezpieczeństwa. W podziękowaniu za udział w quizie otrzymaliśmy dyplom oraz grę edukacyjną.

Tekst: Kuczyńska M.
Foto: archiwum przedszkola